Правила користування шкільною бібліотекою

Читачі бібліотеки повинні дотримуватися наступних правил:

 

1. Дбайливо відноситися до творів друку (не виривати, не загинати сторінок, не робити в книгах підкреслень, позначок), інших документів на різних носіях.
2. Підтримувати порядок розставляння книг у відкритому доступі бібліотеки, розташування карток в каталогах і картотеках.
3. Користуватися цінними і довідковими документами лише в приміщенні бібліотеки.
4. Переконатися при отриманні книг у відсутності дефектів, а при виявленні проінформувати про це працівника бібліотеки. Відповідальність за виявлені дефекти в книгах, що здаються, несе останній користувач.
5. Замінювати книги в разі їх втрати або псування ним рівноцінними.
6. Повністю розрахуватися з бібліотекою після закінчення терміну вчення в школі.
7. Читачі мають право отримати додому не більше чотирьох книг.
8. Максимальні терміни користування документами:

    - підручники, навчальні посібники - навчальний рік;
    - науково - популярна, пізнавальна, художня література – 14 днів;   
    - періодичні видання, видання підвищеного попиту-три дні.

9. Читачі можуть продовжити термін користування документами, якщо на них        відсутній попит з боку інших читачів. 

         Увага!

Обов"язково, батьки та учні!"

Шкільний підручник :

правила користування фондом навчальної літератури

 

Правила користування фондом навчальної літератури розроблено у відповідності з Законом України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Положенням про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу», «Положенням про мережу освітянських бібліотек Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України», «Інструкцією про порядок доставки, комплектування та облік навчальної літератури», «Типовими правилами користування бібліотеками в Україні».

1. Перед початком навчального року бібліотекар видає підручники класним керівникам 1 – 12 класів на окремий формуляр класу.


2. Одержавши підручники, класні керівники разом із бібліотекарем мають вести облік виданих підручників на навчальний рік, обов’язково відмічаючи стан збереження підручників.


3. В кінці навчального року класний керівник разом з учнями повиннен повернути підручники до бібліотеки в належному стані.


4. Педагогічний і учнівський колективи повинні проводити систематичну роботу щодо збереження бібліотечного фонду.


5. Учні 1-12 класів зобов’язані бережливо ставитися до підручників і нести за них відповідальність.


6. При одержанні підручників з бібліотеки учень повинен переглянути їх і про виявлені пошкодження та дефекти повідомити бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на підручнику відповідну позначку. В іншому разі відповідальність за виявлені у книгах дефекти несе користувач.


7. Якщо підручник має незначні пошкодження, учень повинен сам відремонтувати його.


8. Учень, який втратив або зіпсував підручник, повинен повернути до бібліотеки такий же підручник або замінити його іншим, визнаним бібліотекою рівноцінним за змістом і вартістю.


9. За втрату або псування підручників з фонду бібліотеки учнем відповідальність несуть його батьки.


10. Учень, який порушує Правила користування фондом навчальної літератури, позбавляється права користуватися бібліотекою на той термін, поки не буде здійснена заміна зіпсованого чи загубленого підручника.


11. Видача підручників користувачам, які не являються учнями та працівниками даного навчального закладу не здійснюється.