Поради для випускників

      У світі, де час – це гроші, кожна секунда коштує не тільки мільйонів, а й нервів. Кожного хвилює питання: чи можна встигнути зробити все заплановане, не втративши нічого? Перед вами – секрети вдалого тайм-менеджменту, які допоможуть зосередитися на важливих справах та досягнути поставленої мети


     1. Вчіться керувати своїми емоціями. Наш мозок наказує виробляти гормони стресу на будь-який подразник, що загрожує нашому спокою.

    2. Використайте найпростішу йогівську вправу. Заплющте очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору і розведіть їх у боки, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одна на одну біля пупка (ліва рука знизу). Ваш мозок насичується киснем і заспокоюється.

    3. Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему.

    4. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам вдається впоратися із хвилюванням. 

    5. Живіть активно. По-перше, активні рухи не дають накопичуватися адреналіну, по­-друге, відволікають від негативних думок: «Я не здам», «Я не знаю» тощо.

    6. Стежте за пульсом - його оптимальна частота розраховується за формулою: 180 мінус ваш вік.

    7. Не одягайте на екзамен червоний одяг. Цей колір підвищує кров'яний тиск, він небезпечний для гіпертоніків. Коли людина сидить у кімнаті, де багато червоних пред­метів, то вона починає безпричинно дратуватися. А коли людина одягає червоні речі, то навпаки, в неї додається бадьорості й активності. Тобто якщо ви одягнете на екзамен червону річ, то почуватиметеся впевненіше, але в екзаменатора ваш вигляд викликатиме роздратування.

Download
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УЧАСНИКА ЗНО-2018
048591349.pdf
Adobe Acrobat Document 299.1 KB

25 ДІЄВИХ ПОРАД ЯК ВСЕ ВСТИГНУТИ

1. Час є завжди. Розставляйте пріоритети.

2. Плануйте лише по 4-5 годин справжньої роботи на день.

3. Це нормально: є дні, коли ви не можете працювати взагалі, і дні, коли ви працюєте по 12 годин. Працюйте більше, якщо готові до цього, і відпочивайте, коли виснажені.

4. Поважайте свій час та зробіть так, аби його поважали інші.

5. Зосереджуйтесь на одній справі та тільки по її закінченню переходьте до іншої. Одночасне виконання декількох завдань руйнує графік.

6. Звикайте до робочого стану, нехай тіло адаптується.

7. Чим менше часу ви маєте на виконання певного завдання, тим продуктивніше ви працюєте.

8. Почніть. Нехай це будуть невеликі завдання – продовжувати діяти завжди легше.

9. Процес – це краще, аніж ідеал. Не очікуйте бездоганних результатів – працюйте.

10. Більше годин, проведених на роботі, ще не гарантують кращий результат.

11. Почергове осмислення стратегії та її втілення у життя допоможуть працювати швидше та думати краще. Варто розділяти завдання, аби продуктивність була вищою.

12. Призначайте важливі зустрічі на ранок: час, який ви проводите в очікуванні, зазвичай виявляється марним.

13. Згруповуйте зустрічі та спілкування (наприклад, телефонні розмові), щоб отримати блоки безперервної роботи.

14. Зберігайте той самий робочий настрій протягом дня. Шкідливими будуть переходи від одного проекту до іншого, якщо вони різні по суті.

15. Уникайте зволікань. Уповільнюйтесь між інтенсивними періодами роботи.

16. Розбивайте недосяжну ціль на невеличкі частинки, які мають сенс. Кінцева мета буде досягнута, тільки коли всі буденні завдання виконано.

17. Жодні два завдання не є рівноцінними. Завжди розставляйте пріоритети, але будьте уважними з вашими списками «до виконання».

18. Працюйте над тим, що матиме найбільший вплив. Завжди обирайте одну річ, яку вам дійсно потрібно зробити протягом дня.

19. Розбивайте завдання на годинні інтервали: за виконання великих завдань братися важче.

20. Якщо щось може бути зробленим на 80% так само якісно кимось іншим, доручіть йому це! Отримуйте користь від навичок колег.

21. Вчорашній влучний удар у сьогоднішній грі не допоможе. Перегорніть сторінку, думайте про майбутнє.

22. Встановлюйте строки для всіх справ, не дозволяйте справам тягнутися без кінця. Встановлюйте кінцеві дати для особливо складних завдань. Усе колись закінчується.

23. Візьміть за звичку нагадувати собі про все, і нехай це робить електронний пристрій. Не покладайтеся у всьому на свою пам’ять: завжди робіть нотатки.

24. Записуйте все, що вас відволікає:  випадкові думки, нові ідеї, що завгодно. Коли вони опиняються на папері, вони перестають мандрувати у вашій голові.

25. Відпочивайте. Хоча б іноді.

ЯК ВДАЛО СКЛАСТИ ЗНО

Люди, які знають багато різних фактів, дат завжди вражають своїми знаннями. Уміння вести доповіді без допомоги додаткових матеріалів часто видається магією. Але це не магія, а просто мистецтво добре запам’ятовувати інформацію, зокрема і з текстів.  Якщо й ви мрієте читати і не забувати прочитане через кілька хвилин, не пропустіть повз увагу поради

Як запам’ятовувати інформацію – основні методи

·         Зубріння – підходить не всім, і матеріал засвоюється на короткий термін;

·         Переказ – ефективно, але поодинці впоратися з цим способом важко;

·         Конспекти – ефективно, відмінний спосіб систематизувати інформацію і скласти план, сприяє запам’ятовуванню;

·         Повторення в розумі – доступно тільки при добрій пам’яті;

·         Гра – запам’ятовування з допомогою образів;

·         Географія – відновлення інформації з допомогою певного місця і часу.

Серед цих методик завжди знайдеться та, яка допоможе пройти на більш високий рівень знань.

Ніколи не можна заздалегідь боятися обсягу, який необхідно освоїти, і відмовлятися від випробування із-за невпевненості у власних силах.

Всі задані вимоги розраховані на середнього професіонала – якщо хтось вже здав іспити, значить, є можливість повторити «подвиг». Чим більше впевненості в собі – тим легше впоратися з поставленим завданням.ЯК УНИКНУТИ ХВИЛЮВАНЬ

 

1. Запишіть на аркуші паперу, що вас не­покоїть. Покладіть його під подушку або в ящик столу на сім днів. Доти, можливо, проблема вирішиться сама собою або її вже розв'яжете ви.

2. Запитаєте себе: «Чи допомагає хвилю­вання впоратися із ситуацією?». Коли ви зро­зумієте, що ні, придумайте щось, що дійсно могло б зарадити.

3. Якщо ви можете порадитися з батька­ми, зробіть це. Попросіть їх підтримати вас. Якщо ви не можете поговорити з батьками, знайдіть іншого дорослого, якому ви довіряє­те, і поговоріть з ним або нею. Удвох ви, напевно, придумаєте розумний план, як впо­ратися з вашими хвилюваннями.

4. Пам'ятайте: занепокоєння — це емоція, а не метод вирішення проблем.

5. Якщо ваші переживання стали нав'язливими, зверніться до шкільного психолога.

 

НАПЕРЕДОДНІ ІСПИТУ

 

Багато хто вважає: для того, щоб пов­ністю підготуватися до іспиту, не виста­чає лише однієї, останньої перед ним ночі. Це неправильно. Ви вже втомилися, і не треба себе перенапружувати. Навпаки, з вечора перестаньте готуватися, прийміть душ, прогуляйтеся. Виспіться якнайкраще, аби встати відпочилим, із відчуттям свого здоров'я, сили, з «бойовим» настроєм. Адже іспит — це своєрідна боротьба, в якій варто проявити себе, показати свої сили та здіб­ності.

У пункт складання іспиту приходьте без запізнень, краще — за півгодини до початку тестування. Опануйте свої емоції, зберіться з думками. Сміливо заходьте до аудиторії. Не сумнівайтеся, усе вийде. Сядьте зручно, випряміть спину. Подумайте про те, що ви вищі за всіх, розумніші й у вас усе вийде. Зосередьтеся на словах: «Я спокійний, я абсолютно спокійний». Повторіть їх без по­спіху, кілька разів. Думок відганяти не треба, оскільки це викличе додаткове напруження. На завершення стисніть руки в кулаки. Ви­конайте дихальні вправи:

• сядьте зручно;

• глибокий вдих через ніс (4—6 секунд);

• затримка дихання (2—3 секунди), потім видих.